no Op de groote zaal van het hoofdgebouw werden de Afgevaardigden van de Algemeene Staten van de Staten van Hollanden de talrijke aanzienlijke perso nen ontvangenwelke van alle oorden herwaarts kwamenom den herstelden koning te begroeten loopige tijding van zijne herstelling te Brussel ontvangen. Deze verdichting, hoezeer die onnoodig was, strijdt in zoo verre niet blijkbaar tegen de mogelijke historische waar heid als Kakel van Breda nu en dan een uitstap naar Brussel en Antwerpen deed. Zie Aitzema B. XL, bl585. Doch zijn vast verblijf hield hij van het begin van 1660 tot aan zijn vertrek niet te Brusselmaar te Bredavan waar hij ook zijnen brief aan bet Parlement dagteeker.de 14 April 1660. Gedurende zijn verblijf alhier, stond hij als peter over den doop van eenen zoon van Jan van Vliet Griffier der Stad welk kind de namen kreeg Carolus Se cundus. Deze van Vliet is in de geleerde wereldonder den naam van Janus Vlitius bekend als uitgever van de Cjnegetica van den Latijnschen dichter Gratius en van een werk Venatio Novantijua. Maar naderhand ging hij zich in de GothischeRunische en IJslandsche talen ver diepen, tot groote ergernis van de eigenlijke klassieken. Zie den brief van Nic. Heinsius in de Sjll. Epist. van Bur- ïc anvol. III p. 492- Hij heeft ook een Banegyricum op Kakel's herstelling vervaardigdgetiteld Carolus Bedux. Misschien is hij den verdreven Vorst tot zijne herstelling behulpzaam geweest. In het laatst van 1652 was hij bij het buitengewoon Gezantschap van Cats Schaap en van db Perre naar LondonSecretaris, en waarsch'jnlijk lieefS hij denzelfden post bekleed bij het buitengewoon Gezant-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1830 | | pagina 138