III Déze oude betrekking op Breda zal dan ook wel eenigen invloed gehad hebben op Kami's keuze om die stad tot de vredes-onderhandelingen te bepalentoen hij vergetende de plegtige verzeke ring van de hartelijkste toegenegenheid en onver brekelijke vriendschap, die hij bij zijn vertrek van den Haag den Staten gedaan hadons in eenen gevaarlijken oorlog gewikkeld had. Op den isten Junij 1667 werd op de groote zaal, die daar toe bijzonder was ingerigt, de eerste algemeene vergadering der Gezanten van Zweden Frankrijk DenemarkenEngeland en de Nederlanden gehou den, en den 5i5ten Juli] daaraanvolgende werd te schap, dat na Karel's herstelling door de Algemeene Sta ten naar Engeland is gezonden. Zie de brieyen van V11- tujs in de Sjll. Epist. Vol. III. p. 742, 766, 76S, en over zijnen dood aid. p. 524- Breda echter, heeft zich over de ondankbaarheid van Karei niet te beklagen. Niet alleen werd op haar verzoek aan de ingezetenen de vrije handel op Engeland toegestaan, waarvan de Akte bij tan Goor te vinden is hl. 186maar ook werden aan de inboorlingen der Stad door den Koning dezelfde regten verzekerd, als de burgers van London ge nietenen nog slechts weinige jaren geleden heeft een inboorling van Bredavoor zijne bijzondere belangenzich op deze gunst van KaREi II beroepen, en het Engelsch Bestuur heeft, zonder bedenking, de regten erkend, waarop hij zich heriep, alleen een bewijs vorderende, dat hij te Breda geboren was.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1830 | | pagina 139