76 W. Wenckebach. Het examen duurde tot den 4dcn Oct. in welk tijdsverloop 118 jonge lieden onderzocht werden, waarvan 65 bleken voldaan te hebben aan de vereischten tot toelating aan de Militaire Akademie. Intusschen werd in het Akademie-gebouw met dien spoed welken de bevolene hervatting der lessen vor derde alles tot de huisvestingvoeding kleeding en het onderwijs der kadetten in gereedheid gebragtdc Bibliotheek en de verzameling Modellenwerden door de zorg van denzelfden Heer H. Strootbian, die zes jaren geleden het toezigt had gehad over de ver voering dezer belangrijke voorwerpen naar 's Graven- hagethans van Medemblik naar Breda terugge- bragt; het Personeel werd, door het benoemen zoo van officieren en onder-officieren, om bij de Akademie te worden gedetacheerdals van eenige civiele Beamb ten en door de aanstelling van adspiranten tot ka detten voor de onderscheidene wapens zoo voltallig gemaakt, als aanvankelijk noodig was, en op den 1 November 1856 trad de Militaire Akademie weder in volle werking. Het zoude hier de plaats zijneene Naamlijst te geven van het Personeel der Akademie, op het tijd stip dat zijna zes jaren van haar achtjarig aan wezen in haren werkkring te zijn gestremd geweest een nieuw tijdperk van haar bestaan is ingetreden; doch daar dat Personeel wat betreft de genen aan wie eenig bestuurtoezigtbeheer of onderwijs was opgedragen, nagenoeg hetzelfde was, als op het einde des jaars 1857 en de Naamlijst daarvan aan het einde

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1838 | | pagina 108