onderscheidene bezoeken van Vorsten. Op den 29. Junij had zij het geluk Z. M. den Koning binnen haren omtrek te ontvangen. Op den 1. Julij vereerde Zijne Koninklijke Hoogheid, de Prins van Oranje, ver gezeld van Hoogstderzelver SchoonbroederZijne Keizer lijke Hoogheid Michael Grootvorst van Ruslandde Akademie met een bezoek. Op den 22. Julij kwamen HH. KK. HH. de Prinsen Willem en Alexakder, zonen van Z. K. H. den Prins van Oranje de inrigting beschou wen, en op den 10. Augustus, nam Z. If. H. Prins Ftvedeiuk der Nederlanden de Akademie in oogen- schouw. Bij elke dezer gelegenheden paradeerde het kadetten-korps voor de vorstelijke personen, werd aan dezelven het personeel der Akademie door den Heer Eersten Kommandant voorgesteldwaarna zoo door Z. M. den Koning als door de genoemde Prin sen, het gebouw is bezigligd, de teekeningen der kadetten zijn beschouwd, de gymnastische oefeningen, het rijden en voltigeren is bijgewoond, en door Z.K.H. Prins Frederik der Nederlanden nog boven dien de lessen in de Natuurkunde en die in de Oost- Indische Taalkunde, gelijk mede het toen juist plaats hebbend examen der kadetten van het vierde Studie jaar in de waterbouwkunde. Er had zich dit jaar wederom een groot aantal jonge lieden aangemeld, om als kadetten bij de onderschei dene wapenen aan de Militaire Akademie geplaatst te worden. Uotiderd en drie zijn daarvan opgekomen tot het examen't welk in de maanden Junij en Julij gehouden is, door eene Commissie bestaande uit: den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1838 | | pagina 116