4 gens die van het 4de en 5de studiejaar kampeerden tot den 7den Augustus wanneer zij door de kadetten van het 2de en lslc studiejaar werden afgelost. Daar hadden de praktische oefeningen in het veld plaats tot den 21 sten Augustus. De kadetten voor het vak van den Waterstaat vertrokken denlódon Julij naar Amsterdam, om de werken, vóór die stad in het IJ aangelegdte bezigtigen. Gedurende dit jaar werd de Akademie tweemaal vereerd met bezoeken van de Koninklijke Prinsen. Z, K. H. de Prins van Oranje bezochtver gezeld van Hoogstdeszelfs beide zonende Akademie op den 8"™ Julij. Prins Fkederik der Nederlanden, bezigtigde het gesticht den 15den Augustus, bij welke gelegenheid Z. K. H. onderscheidene lessen bijwoonde. Nog voor dat dit tweede Akademiejaar ten einde liep hadden er in het personeel onderscheidene verande ringen plaats. De belangrijkste was die, veroorzaakt door het overlijden van den kommandant der Akademie den Luitenant-kolonel der Artillerie P. B. Kock op den 22slea Maart. Deze verdienstelijke hoofd-officier had zich van de hoogstmoeijelijke taakder eerste huishoudelijke inrigting van een gesticht van dien aard en omvangmet zeldzamen ijver gekweten en zich daardoor regt verworven op de erkentelijkheid der Akademie. 'sMans lijk werd op verlangen dei- familie zonder militaire eerbewijzen door hen die het meest in de vriendschap des overledenen mogten deelen, naar de rustplaats der dooden geleid, en dooi de kadetten werd gedurende ééne maand de rouw aangenomen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1838 | | pagina 36