overleden. In zijne plaats is bij besluit van 19 February de Serg'-Majoor Vuurwerker der Artillerie P. Schreurs, uit aanmerking van de lofwaardige wijze, waai op deze kundige onder-officier in alle zijne vorige betrekkingen den lande gediend had, benoemd tot Concierge dei- Militaire Akademie. In den eersten Jaargang van dit Jaarboekje is, bladzijde 197eene Naamlijst gegeven der kadettendie na den afloop van het eerste Akademiejaar tot Officieren bij liet Legerdoor den Raad van Toezigt waren voorge dragen ten vervolge van die opgave dient hier gemeld dat de aldaar genoemde kadettenachtervolgens tot 2ie Luitenants zijn bevorderddie der Artillerie bij besluit des Konings van 5 Januarij 1850 die der Genie bij besluit van 15 Februarij en die der Kavallerie bij Besluit van 16 April. Ten aanzien der kadetten had, bij de wapens der Infanterie en Kavallerie eene opmerkelijke bevordering plaats, gegrond op de omstandigheid, dat bij de voor malige Artillerie- en Genie-school te Delftde cursus voor de wapens der Infanterie en Kavallerie met, zoo als bij het Reglement voor de Militaire Akademie bepaald was, vier, maar slechts drie jaren duurde, en dat de kadetten voor die wapens die hunne studiën reeds bij de school te Delft hadden aangevangen uit dien hoofde den leercursusbij het Reglement voor de Akademie bepaald, niet konden volgen: weshalve het billijk werd geoordeeld, ten aanzien van die ka detten voor zoo verr§. hunne verkregene kundigheden dit eenigerroate mogten toelaten de tijdsbepaling van 6

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1838 | | pagina 38