10 Adspiranten tot Kadets, bestaande de Commissie tot het afnemen van dat Examen uit den Kapitein der In fanterie .Baron van Boecop den Kapitein-Ingenieur waarnemende de function van Eersten Hoogleeraar in de Wis- en NatuurkundeJ. P. Delpkat de Hoogleeraren J. Bosscha enE. be Lannov allen van de Militaire Aka- demie benevens den Kapitein-Ingenieur J. B. R. de Bej- lefroid, en den Tweeden Luitenant der Artillerie A.J.J. Dyckmeester. Tot dit examen waren honderd-zeventien adspiranten opgekomen waarvan 58 zijn goedgekeurd en bij besluit van 50 September53 tot Kadetten zijn aan gesteldwaarbij vervolgens, bij besluiten van 18 21 27 Oct. en 6 Dec.nog zeven andere gevoegd zijnzoo dat het geheele aantal Kadetten bij den aanvang van het derde Akademie-jaar zou bedragen hebben 145, welke zich reeds aan de Akademie bevonden en 60 nieuwe, uitmakende een geheel getal van tioeehonderd en vijf kadetten. Doch het mogt geenen dezer jonge lieden gebeurenzijne opvoeding aan de Militaire Akademie verder te zien voltooijen. Voor dat de werkzaamheden van het tweede Akademie-jaar eenen aanvang hadden genomen had het Brusselsche oproer zich tot eenen Belgischen opstand uitgebreid en dezewelke met zoo vele andere zaken de betrekkingen van zoo vele personen uit haar verband rukte, was inzonderheid van gewigtige gevolgen voor de Militaire Akademie. Weinige dagen nadat de gewone vacantie-tijd was ingevallen behaagde het Zr. M. den Koning de lessen aan de Mi litaire Akademie te schorsenen werd te dien einde door Hoogstdezelve het navolgende besluit genomen:

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1838 | | pagina 42