16 en Natuurkunde E. de Lannoy (19 Jan. 1851). Diegenen daarentegen die, zonder zoodanig verzoek te doen, zich verwijderd hebben gehoudende Ingenieur van den Waterstaat G. N. Groetaers, en de Directeur der Gym nastische oefeningen J. Zaltsman zijn uit de sterkte geroijeerd (5 Nov. 1851). Later is, uit hoofde van den staat zijner gezondheideen eervol ontslag verleend aan den Leeraar der lsle klasse in de Fransche Taal L. Mar- chant (26 April 1855). Overeenkomstig den geest van 's Konings boven aan gehaald besluitzijn de overige Civiele Beambtenvoor zoo verre zij geoordeeld werden den Lande nuttige diensten te kunnen bewijzen in onderscheidene be trekkingen werkzaam geweest. De Hoogleeraar J. Bos scha was voortdurend belast met de functiën van Au diteur Militair bij den Temporairen Krijgsraad in de in staat van beleg zijnde vesting Breda en aan den- zelve was in die hoedanigheidde Leeraar A. A. yan Heusden toegevoegd. De Leeraar J. J.-F. Wap, was, gedurende eenigen tijd werkzaam bij het Plaatselijke Kommandement der vesting. De Leeraar der lslc klasse in het Handteekenen B. Jooss en de Modelma ker F. Dobbelaere waren nuttig werkzaam bij de Geniedoch eerstgenoemde bekwame en ijverige man overleed den 28. October. De Lector in de Wis- en Natuurkunde W. Wenckebach, trok als Vrijwilliger uit bij de 's Gravenhaagsehe Schutterij en getroostte zich, als eenvoudig Schutter het soldatenleven en ka- zernegewoel in hetzelfde gebouw toen tot huisvesting van troepen gebruiktwaar hij kort te voren de be-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1838 | | pagina 48