57 voor de Infanteriemaar nuna op nieuw afgelegd examenals Kadet bij het wapen der Genie overge plaatst. De laatste dagen van den eersten cursuswelke de Kadets der Genie aan het Instituut te Medemblik vol- bragten werden op eene treurige wijze gekenmerkt door het overlijden van den Eersten Luitenant-Ingenieur F. P. Gisiüs Nanking. Op den 4den September ontrukte de dood dezen verdienstelijken Officier aan de Mili taire Wetenschappenwelke hij met menige belang rijke bijdrage verrijkt had; aan de letteren, welke hij gelukkig had beoefend aan zijne talrijke vrienden en krijgsmakkers die hem hoogachteden aan zijn huis gezin 't welk hem teeder lief had Ter vervan ging van Nanning bij het Instituut te Medemblikwerd, bij besl. van 12 Nov. 1852 benoemd de Kapitein-In genieur G. A. van Kerkwtk die reeds vroeger aan de Akademie de funetiën van Tweeden Hoogleeraar in de Wis- en Natuurkunde had waargenomen. Zoo vingen de lessen voor de Kadets van de Genie en den Waterstaat bij het Instituut te Medemblik op nieuw aan en tegen het einde van dit leerjaar werd de Kadet H. J. Esser wederom ten overstaan van de Algemeene Directie der Genie te 's Gravenliagegeëxa mineerd en ten gevolge van dit Examen bij besl. van 14 October 1855 benoemd tot Tweeden Luitenant- Ingenieur. In Julij van dit Jaar had een Examen van Eene korte, maar hartelijke hulde is aan de nagedachte nis van Nanking gebragtin den Militairen Spectator I. D. N». 19. hl. 151. 6

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1838 | | pagina 69