42 Tweeden Luitenant bij dat korps aangesteld bij besl. van 24 Mei 1853. De Kadetten Rochell Vaillant en Uhlenbeck ondergingen te 's Gravenhage den 10 Sept. éen examen voor de Algemeene Directie der Genieen de Kadetten van Diggelen en Tollens den dag daar aanvolgende in het bijzijn van den Heer Inspecteur van den Waterstaat Mentz. Laatstgenoemden werden bij besl. van 3 Oct. daarop benoemd tot Adspiranten bij den Waterstaatterwijl de Kadetten Rocuell en 4 aillant tot Tweede Luitenants-Ingenieurs werden benoemd bij besl. van 24 Sept. en de Kadet Uhlen beck tot Tweeden Luitenant-Ingenieur voor de dienst in de Oost-Indische Bezittingen. De Kadetten van de Militaire Akademie te Medemblik gedetacheerd waren tot hiertoe verstoken geweest van praktische oefeningen in het veld. Ingevolge een voorstel van den Heer Kapitein Directeur der Studiën, betrokken in dit jaar (185S)terwijl de Kadetten voor den Waterstaat eenige belangrijke werken gingen be- zigtigen die der Genie een Kamp nabij Sprang in Noord-Brabandvan den IS. Julij tot den 29. Augus tus. Onder de leiding van den Kapitein-Ingenieur Di recteur der Studiën J. P. Delprat en den Kapitein- Ingenieur G. A. van Kerkwyk werden zij daar ge oefend in het meten waterpassen enz. en woonden zij de oefeningen bij in den belegerings-arbeid dooi de Kompagniën Mineurs en Sappeurs op de heide nabij Sprang uitgevoerd. Het personeel der te Medemblik gedetacheerde afdee- ling van de Militaire Akademie, 'twelk op den 1. Mei

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1838 | | pagina 74