31 teringschen molen tulten de Ginneksche poort in battetij gebragtden 24. de vesting andermaal opgeeischt wor dende, werd door den krijgsraad besloten met den vijand te onderhandeleneene kapitulat.ie te sluiten die dan ook den 23. tot stand kwam. Alzoo viel den vijand eene ge duchte vesting in handenwaarin zich overvloed van ge schut en munitie bevond niettegenstaande dat, bij schrijven van den 10. Februarij door Zijne Hoogheid Prins Willem Vden opperbevelhebber de last opgedragen wasde vesting tot het uitei-ste te behouden. Door deze overgave vielen den vijand niet minder dan 250 stukken geschut5000 geweren en 300000 oude pon den buskruid in handen. De val van Breda had ook dien van Geertruidenierg ten gevolgewant, deze vesting nog in geen behoor lijk verdedigbaren toestand gebragt zijndewerd den 4. Maartna ruim 24- uren beschoten te zijn geweest aan de Franschen bij verdrag overgegeven. In deze vesting was het bevel opgedragen aan den ge- neraal-majoor Bedatjlx een grijsaard van 80 jaren. De Franschen vonden hier 150 stukken geschut, 400 nieuwe geweren een grooten voorraad van kr uid en lood en eene menigte mondbehoeften in schepen geladen. De bezettingen van de Klundert en de Willemstad ver dedigden zich met roem. De dappere kapitein Baron von Khopef voerde het bevel in de Klundertover eene bezetting van naauwehjks 100 man. In den avond van 25. Febr. werd dit plaatsje na acht uren schietensstor menderhand aangevallen de verdedigers verweerden zich

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 61