32 moedig doch moesten voor de overinagt bukken. De luitenant P. Colthoef viel met zijne manschappen in handen des vijands doch had gezorgd zijn geschut te doen vernagelen. De kapitein von Kropff rukte met 40 man de plaats uitom op de Willemstad terug te trek ken doch werd onderweg door de Franschen aangevallen, en door een uitgeweken Hollander ter neder geschoten. Zijn lijk werd mishandeld en in het water geworpen doch naderhand met alle krijgseer in de Willemstad begraven nadat het beleg van deze vesting opgeheven was. Thans werd de magt der Franschen tegen de Willem stad gerigtdoch moest hier het hoofd stooten en on dervinden dat eene in eene vesting opgeslotene bezetting die haren pligt weet te volbrengenzich niet ten gevolge van snoevende opeischingen, of het gebulder des kanons en de gevaren van gloeijende kogels springende bommen en granaten te weeg gebragt laat dwingen maar aan eed en pligt getrouwden haar toevertrouwden post met koelbloedigheid en volharding weet te verdedigen zoo lang haar daartoe nog middelen voorhanden zijn. Het was den wakkeren grijzen VAN Boetzelaar die aan het hoofd eener dappere bezetting den tot nu toe zegevieren den vijand het hoofd dorst te bieden en den roem zijner natie wist te handhavenzoodat hijhoe naauw dooi den vijand gedrongen, deze plaats in zijne magt hield, en de vesting voor den staat behouden werd. Op den 20 February kwam uit 's Hage de order om de inundatiën te stellendaartoe werd onverwijld de uitwateringssluis in den Ruigenhilschen polder digt ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 62