35 kortmaar den grijzen Held waardigx als man van eer zoude hij de stad verdedigen, zonder acht te slaan op eemge andere overweging." In den morgen van den 1. Maart begon de vijand de stad te beschietenuit eene batterij aangelegd aan de zuid westzijde der stad nabij de zoogenaamde Hel. Deze bat terij bestond uit 5 stukken zwaar geschut en is diegene geweest, waaruit de stad gedurende het beleg het meest geleden heeft. Dit vuur duurde den ganschen dag voort en werden er meer dan 500 kogels op de stad afgeschoten. Ten zeven ure 's avonds hield bet vuur opdoch her nieuwde zich na anderhalf uur stilstands met hevigheid, waarbij zich het vuur voegde uit eene batterij van 4 stukken aan den Westdijk gelegen. Niet alleen de gloeijende kogels en granatendie nu in de stad geworpen werden maar ook eene poging van den vijandom bij den nade renden nacht de stad aan twee zijden te bestormen bragten een algemeen alarm in de stad te weegdoch werd de vijand zoowel door geweer- als kartetsvuur genoodzaakt terug te trekken. Daarna opende de vijand ook nog het vuur uit eene opgeworpen batterij aan den straatweg. Dit vuur duurde tot des nachts 2 ure; de kerk geraakte in brand, doch de brand werd gelukkig gebluscht. Het kruidmagazijn werd zeer sterk beschadigd. Met eenige tusschenpozingen van rust, werd dit vuur den volgenden dag van des morgens zeven tot des avonds negen ureop de ongelukkige stad voortgezet. Dezen dag kwam eene kleine versterking van artilleristen de stad binnen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 65