36 Tot des morgens ten half negen ure van den 3. Maart bleef het stil en maakten de verdedigers van deze rust gebruik om het kruidmagazijn dat reeds zooveel geleden had te ledigenen het kruid in holen onder de wallen als kleine kruidkelders gegraven te bergen. Ook trach teden vele manschappen en burgersdoor dergelijke ingravingenzich tegen het vijandelijk vuur te dekken. Gedurende den nacht had de vijand eene vierde batterij in gereedheid gebragt aan den Westdijk en beschoot hij dezen dag de stad met alle zijne batterijen allerhevigst, waardoor veel schade ontstond, alsmede brand op onder scheidene plaatsendie echter gelukkig door het man moedig gedrag der burgers gebluscht werd. Op den mid dag werd door de Franschen eene bestorming tegen de Landpoort beproefd. Door het openen van de Ruigenhil- sche-sluis, liep het water zoo verre af, dat de vijand langs den straatwegde inundatie doorwaden kondeen reeds was hij de stad zeer nabij genaderdtoen de Luitenant S. J. Colthoïi? gewaar werd dat er verwarring ontstond in de batterij die dezen toegang bestreek. Door zijn moe dig en navolgenswaardig voorbeeldherstelde hij de orde en bragt de batterij in volle werking, met dat gelukkig gevolg, dat de vijand met groot verlies en overijling genoodzaakt werd af te trekken. Hierbij verloor de vijand de twee groote mortieren die hij aldaar des nachts ge bragt had en waarmede hij de verwarring onder de ar tillerie der verdedigers had veroorzaakt; deze mortieren werden in den namiddag door de verdedigers verna geld.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 66