39 vangen antwoord verbitteren zoude; tegen den middag begon hij op nieuw de stad te beschieten en te bewerpen tot des avonds 8 uren en wel op eene nog heviger wijze dan men tot nog toe ondervonden had. Op zes verschillende plaatsen ontstond er brand; doch zij werd gelukkig gebluschtde verdedigers lieten ook van hunne zijde het vijandelijk vuur niet onbeantwoord. Het gar nizoen zoowel als de burgerijkweet zich bij voortduring ongemeen kloek; het garnizoen op de wallen en de burgers in het bewaren der goede ordeen het stuiten van den voortgang der vlammen. Tegen den avond trachtte eene vijandelijke patrouille van de algemeene ontsteltenis ge bruik te maken en in de stad te dringendoch zij werd door het vuur der vesting teruggedreven. Uit het aan de overzijde van het Hollandsch Diep ge legen Numansdorphad men ruim 80 stuks eggen laten komendie met ijzeren kettingen verbonden over de steenen beeren gehangen werden om den vijand het over- klimmen te beletten. De 8. Maart, zijnde de verjaardag van den doorluch- tigen Vorst werdniettegenstaande de algemeene ellende, met het wapperen van oranjevlaggen van de batterijen en het houden eener groote parade gevierd. Des morgens ontdekte men dat de vijand bezig was met wederom eene nieuwe batterij op te werpenhetwelk men hem door een aanhoudend vuur trachtte te verhinderen. Tegen acht ure hervatte de vijand zijn vuur op eene hevige wijze, waar door een braaf onder-officier der artillerie het leven verloor. Tot dekking van de haven, lag buiten dezelve 'slands

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 69