42 avondsontving lnj cfeze orderen vertrok den 9. des morgens na het opperbevel overgegeven te hebben aan den generaal Fiers, denwelken de kolonel Thatjvenot toegevoegd Werd met bevel van niets te doen zonder met gemelden kolonel beraadslaagd te hebben. Den 9. Maart begon des morgens ten 10 ure het vijan delijke vuur op nieuw en met groote hevigheid tegen de staddoch ook op dezen dag werd de vijand door het vuur uit de vesting veel schade toegebragt. Bij de inneming van Geertruidenberg hadden de Fran- schen verscheidene schepen gevonden, waarmede Duïiouriez voornemens was naar het eiland van Dordrecht over te steken; ook had hij meer dan twintig vaartuigen bij de Roooaart tot den overtogt in gereedheid gebragten was de dag van dings- dag (den 9.) bestemd om de onderneming te beproeven doch het niet terugkomen van een uitgezonden verkennings vaartuig een storm uit het noordoosten alsmede de ge- nomene verdedigingsmaatregelen in de Dordtsche Kil en op het eiland van Dordtrecliten later de ongunstige tijdin gen van het oorlogstooneel van de Maae ontvangen nood zaakten de Franschen van het voornemen eener landing af te zien. Den 10. ontdekten de belegerden dat de vijand in den nacht te voren de stad aan den Oostdijk nog meer ge naderd warenen aan den buitenheer van den Westdijk eene batterij hadden opgeworpen. Door een vereenigd vuur van de stads-wallen en der buiten de haven liggende vaar tuigen trachteden de belegerden deze nieuw opgeworpen batterij te vermelen of te demonterendoch de vijand be-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 72