S3 schoot de vaartuigen zoo hevig dat deze genoodzaakt wa ren te wijken. Hierdoor kregen de Franschen gelegenheid de stad aan de havenzijde meer en meer te naderenzoo dat zij de in- en uitkomende schepen zeer beschadigen konden. Des namiddags werd ook de stad hevig bescho ten sprong eene kruidkist in een der bastions waardoor eene algemeene doch slechts kortstondige verwarring ont stond daar het weldra bleek dat door dit ongeval slechts één man zwaar gewond was. Gedurende den nacht van den 10. op den 11. Haart wier pen de belegerden aanhoudend bommen en granaten achter den TVestdijkom den vijand aldaar te verontrusten zijnde hij aldaar tegen het gezigt uit de vestingwerken geheel gedekt. In den avond tot 12 uren in den nacht bleef het stil doch alstoen werd de stad met hevigheid van de Oostzijde met gloeijende kogels beschoten waardoor in den stad huistoren brand ontstondwelke zeer hevig toenam doch door de onvermoeide pogingen der regering en burgerij nog gelukkig gebluscht werd. Des anderen daags 's morgens begonnen de Fransche Jagers met hun geweervuur de schildwachten en de bedieningsmanschap der batterijen te verontrusten hetwelk echter door de belegerden met kracht beantwoord werd. Yan het kanon en mortiervuur had de stad dezen dag weinig te lijden de vijand rigtte dit vuur bijzonder tegen de schepen die de haven in- en uitvoeren. Ook den 12. duurde dit vuur op dezelfde wijze voort eenige granaten werden in de stad geworpen. Den 13. Maart ontdekte men des morgens dat de vijand

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 73