44 wederom twee batterijen, een van twee, en een van drie stuk ken had opgeworpende laatste achter den dVestdljk gele gen werd door de verdedigers spoedig gedemonteerd. Dezen dag werd een Officier uitgezonden ten einde aan de wachtschepen en te Ooltgensplaat kennis te gevendat de Franschen de stad aan de havenzijdeachter den Westdijk meer en meer in het naauw bragten. De Vaan drig Rost die deze kennisgeving moest overbrengenwas tevens gelast eene verkenning achter den Westdijk te doen. Den 14. kwam gen. Vaandrig terugen verhaalde dat hij opgemerkt haddat de vijand zich aan den West dijk bijzonder versterkt had en met zijne batterijen en loopgraven tot aan den eersten bogt van den dijken dus zeer nabij de stad genaderd was. Ten gevolge dezer mededeeling werd een uitval allernoodzaaklijkst geoor deeld en de uitvoering daarvan aan de Vaandrigs Colt- hoit en Rost en den Sous-Luitenant Muller opgedragen. Met 45 man, alle vrijwilligers, behoorlijk voorzien van handspaken, hamers, spijkers, zagen, enz. voeren deze Officieren, den 15., bij het aanbreken van den dag, tot buiten de Waterpoortwerden aldaar aan land gezeten trokken langs het zoogenaamde Lantaarndijkje naar den Westdijkalwaar zij den vijand op het alleronverwachts in zijne loopgravendie zij met ongeveer 40 man bezet haddenovervielenin weinige oogenblikken werden 20 h 30 man doodgeschoten en 9 krijgsgevangen gemaakt drie stukken kanon werden vernagelden eenige geweren, enz. buit gemaakt. De uitvallers hadden geen enkelen dooden of gekwetsten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 74