45 Kort nadat deze dappere manschappen in de stad terug gekeerd warenhoorde men aan alle zijden door den Vijand de trom roerenhetgeen deed vermoeden dat zij den aftogt begonnen; tegen derl avond werd de stad tot 9 ure nog hevig met hommen en granaten beworpen, waardoor nog veel schade aan de gebouwen toegebragt werddoch gelukkig niemand het leven verloor. De nacht was kalmden volgenden morgen deed de vijand nog eenige schoten denkelijk om zijnen terugtogt te dekken. Tegen 10 ure vertoonde zich een fransch deserteur voor deLandpoort; binnengelaten zijnde, deelde hij de blijde tij ding mede, dat de Franschen het beleg - opbraken welke voor de bezetting en burgerij zoo heugelijke tijding wel dra door de komst van een aantal buitenlieden bevestigd werd. Wij zullen niet beproeven de vreugde en aandoe ning te beschrijven die deze terugtogt op de gemoe deren der gedurende 16 dagen aan zoovele gevaren bloot gestelde bezetting en burgerij te weeg bragt. Oogenblikkelijk werd een detachement uitgezondenom den omtrek te verkennen en tevens om in de stad te brengen al de door den vijand achtergelaten munitie en geschut. De Lui tenant Esau van het regiment Saxen-Gothadie gedu rende het beleg als Artillerie-Officier werkzaam was geweest werd naar 's Hage gezondenom de blijde tijding aan Z. D. H. en aan de Staten-Generaal mede te deelen. Op Zondag den 17. werd een algemeene dankstond bevolen waarbij het geheele garnizoen tegenwoordig was. De dappere VAN Boetzelaajr werd tot belooning van zijn

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 75