85 van dat heldenvuurhetwelk weldra den schrik in het hart des vijands zou verspreiden. Het uur der wraak had geslagen De schoonste dag brak aanop den morgen van den 30ston Mei 1619 werd het slagzwaard aangegord; het dra len scheen den held te tergen terwijl zijn kling in de schede naar hloed hunkerdede glorie lachtte den strij dende toe elk haakte naar het edel doel om het roo- versslot van den verraderlijken dwingeland te sloopen. De zondie met hare eerste stralen de aarde verwelkomde wierp haar schitterend licht op 'skrijgsmans glinsterend staal. Het uur is daar dat de roem van Nederland zal zinkenof met vernieuwden glans eene luisterijke toe komst te gemoet snellen. Ons leger rukt aande storm op 's vijands wal wordt dapper onder woest geschreeuw weerstaandoch wie weerhoudt den leeuw in den gloed des strijda? Het droef geschal der Javanen klinkt krij- schend naar het gewelf des hemels. De stormram beukt den muur die weldra op zijne grondvesten dreunt en schudt. Het schietgeweer brandt vreesselijk losdoor het schrootvuur ondersteund. Er wordt eindelijk bres gescho ten en Koen, getrouw aan zijnen naamstijgt met zij nen roem opwaarts en plant de glorievaan op den over wonnen wal. Zijne heirbende op zijn voorbeeld stout verslaat den vijand alom die zich weder verzameltdoch weder verslagen en vernield wordt. Woedend holde de krijg voort, moord en verdelging waren zijne trawanten doch te midden van de hitte des strijds beheerschte Koen zijne drift, hij staakte den moord, en Jakatra behoorde

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 85