56 aan Nederland! Zóó zonk dan dat eeuwen heugende rijk, door vele volken gevreesdvoor Neêrlands heldenkracht. Zóó moest dan uit de duisternis het schoonste licht da gen zóó moesten de zangen klinken na hangen ncod en dreigend gevaar zóó moest de handel tierende scheep vaart bloeijenen Nederland gelukkig worden. Zóó dan eindelijkverrees Bataria uit het puin van Jakratra tot eeuwige eer van Neêrlands onsterfelijk gestorvene helden Hetzij verre dat Koen zich met den behaalden roem zou vergenoegd hebbenneen als een wijs oppergebieder wilde hij de vruchten zijner behaalde overwinning oog sten de geschiktste middelen van verdediging tot behoud van het verkregenewerden door hem ontworpenen in het werk gesteldook vergat hij zijnen vriend van den Broek nietmaar zeilde naar Bantameischte op den toon eens gebieders den gevangene die derwaarts vervoerd wasterug en slaagde in zijn doel. Nadat Koen zich alzoo als held had doen eerbiedigen had hij als staatsman veel beleid en voorzigtigheid noo- digom al die middelen aan te wenden welke de be langen der Maatschappij moesten bevorderen. Zijne eerste zorg was zich met de Engelschen die hem hunne ach ting niet meer konden onttrekkente vereenigenten einde gezamenlijk den koophandel hunner gebieders te doen bloeijen. Zij sloten alzoo te zamen eene overeenkomst om elkander ingeval van nood bij te staan. Jakatra ontving den naam van Batavia eene stad die weldra zoo luisterrijk verreesdat zij als de Koningin

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 86