64 ruig van Coblentz in eene lijkrede hij zijn graf gehouden dit getuigenis van hem afleggen De eer onzer dochters en echtgenooten was hem heiligte midden des krijgs verligtte hij den last der volkenbewaarde de eigendom men en beschermde den handel en nijverheid der over wonnen gewesten." Maar de schoonste lofspraak op MARCEAU zijn de om standigheden die zijne begrafenis vergezelden. Een korps Oostenrijksche kavallerie begeleidde het lijk tot Neuwied en de Aartshertog verzocht van den dag zijner begrafenis onderrigt te worden opdat het Oostenrijksche leger zich met het Fransche vereenigen mogtom hem de laatste hulde te bewijzen. De Rhijn scheidde de vijandelijke scha ren. Beide legers namen te gelijk de wapenen op, en de salvo's der artillerie kondigden aan beide oevers aan dat Franhyh een zijner grootste helden, Duitschland een zijner edelste vijanden had zien vallen. Kxeber ontwierp het plan voor een gedenkteekendat zijne wapenbroeders voor Marceau oprigtten. Het bestond oorspronkelijk uit eene 20 voet hoogeafgeknotte pyra- micfedie zich boven eene Sarkophaag verheft. Eene zwart marmeren Urne in eene nis geplaatstbewaarde MAR CEAU5 s overschot. De redoute op den l'etersbergwaar dit gedenkteeken geplaatst werdontving sedert den naam van Fort Marceau. De zanger van Childe Harold wijdde aan Marceau's nagedachtenis een paar schoone Stanza's. Wij hebben ge poogd den zin zoo na mogelijk in de volgende overzetting uit te drukken.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 94