68 Wij zouden hierbij kunnen voegen dat Amsterdam ech ter eenig regt had om de rijpe en geurige vruchten in te oogsten van het zaad dat deszelfs schole zóó mild en in zulk een vruchtbaar brein geworpen had. Heeft nu die stad tot wieg en bakermat voor de ontkiemende talenten des jongelings gestrektzij schenkt thans aan de verdien sten des mans een groot bewijs van vertrouwenter wijl zij gelijktijdig den begaafden redenaar, het spreek gestoelte, den klassieken geleerde, eene leergierige jeugd ter opkweeking en ontwikkeling en den geest- en beeldrijken schrijver een veel ruimer veld aanbiedtdan Breda konde opleveren om roem eer en onderscheiding in te oogsten. Hoe gegrond nu ook het leedwezen wasdat velen met ons gevoelden over het gemis van dien geleerde, zoo konden echter geene van hen de belangstelling in de voor hem zoo eervolle roeping en voor zijn gezin, zoo heilspellende gebeurtenis, onderdrukken. Bosschas karakter zijne ver diensten de humaniteitdie hem zoo zeer kenschetste hadden die belangstelling opgewekt; zij was door de banden der vriendschap en leering aan zijn persoon gehechtzij zal hem volgen in zijnen nieuwen nuttigen en invloedrij ken werkkring. Dit zijn onze gevoelens; die des hoog leeraars zijn uitgedruktin het hartelijkedoor geen ce remonieel verkoeld afscheiddat hij van zijne leerlingen genomen heeft. Aan het verlangen van velen voldoende zullen wij trachtenden hoofd-inhoud dezer afscheidsgroet mede te deelenin zoo verre wij dien uit den mond des hooglee raars hebben kunnen opteekenen. Ha het korps kadetten der K. M. A. geheel onverwachts om zich vereenigd te hebben zeide hij Dat hij geen plegtiger afscheidsrede had willen hou-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1840 | | pagina 98