15 kostschool-tafel tevreden gesteld had, achter de rookende run- derrib en kalfs-coteletten Ie zien heen zitten; wie het niet beter wist zou gedacht hebbendat men hem hierin op school liet incest geoefend haden toch beweerde hij hij hoog en laag bet tegendeel. Het nageregt was op zijn best genuttigdof Jan werd met een goed doorvoed en van het rijden vermoeid ligchaam, dus met een slaperigen geest, naai de slaapkamer geleid om te slapen, zou menig oningewijde denken; pardon, lieve lezer, 0111 te studeeren. In hoe ver hij dit deed, willen wij niet onderzoeken; de knecht uit het loge ment beweert dat hij lang met een slaperig gezigt uit het venster naar de kippen en duiven staarde; misschien benijdde de arme gevangene deze onschuldige beestjes hunne vrijheid en hunne bevrijdheid van examens; docli wat hiervan zijwe willen liever Papa vergezellendie inmiddels zijn laatste glas wijn uitdronk, en zich gereed maakte 0111 visites te maken. Visites maken! wc bezigen hier een uilheemsch woord; liet drukt misschien ook wel eene uitheemsche handeling uit die echter reeds langzamerhand in onze zeden is overgegaan. Bezoeken krengen is eene geheel andere zaakwe denken daarbij aan vrienden, die men opzoekt omdat men hen gaarne eens ziet, aan vrienden, die ons gul, hartelijk, minzaam ontvangen, die een verheugd gelaat zetten, zoodra zij ons zien aanko men. Maar visites maken is doorgaans eene beleefdheids- handeling, waarbij de maker niet zelden denkt: a'lis een corvéemensch 1" terwijl de ontvanger denkt: «was ik maar van je af," ofschoon beide elkander met een vriendelijken lach begroetenen in elkaar hel grootste belang schijnen te stellen. Niet zelden hebben wij in de dagen van het aspirants examen zoo menigen vader gadegeslagenen we beklaagden hem; doch niet minder beklaagden wij den examinator. De laatste gaat 's morgens om 8 uren naar de Akademieen is daar ingespannen bezig lot 12; hij gaat dan haastig een kop koffij drinken en eene pijp rooken om zich wat te verpoozen en begint om 1 uur weder op nieuw zijn eentoonig werk, dat eerst om 4- uren afgeloopen is. Inmiddels waren hoofd en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 115