22 blikken later verspreidde zich de blijmaredat diens zoon, welke met Jak zamen examen gedaan had, benoemd was lol Kadet bij liet wapen der Infanterie in Oosl-Indiën. Dit voerde de onregtvaardigheid ten lop, want Jan had opgemerkt dal jongeheer X. verscheidene vragen onbeantwoord had gelaten. Zou de brievenbesteller zich hier ook weder vergist hebben? Och neen mijnheer Langeveld noch de bestellernoch de Commissie van examinatoren, noch de Minister van Oorlog, niemand vergiste zich. Wij nemen deel in uwe droefheid, en daar we zoo gaarne alle menschen gelukkig en tevreden zagenhadden wij u met de meeste welgemeendheid eenen gunstiger uitslag to'egewenschtzelfs niettegenstaande wij vol strekt de eer niet hebben u te kennenwij zijn wel verre van den spot te drijven met vadersdie in hunne liefste ver wachtingen teleurgesteld worden, of met zoons, wier ijverige studie onbeloond blijft; maar het was in het belang van uw zoondat hij afgewezen werdde uilkomst zal dit bij hem bewijzen, gelijk zij het reeds bij zoo vele anderen gedaan heeft. Ziet gij ginds dal gebouwdat nog de sporen der nieuwheid draagt, en toch reeds op het punt is van in te storten, blij kens dien buik in den vóór- en die scheur in den achtermuur? De bewoners zijn reeds door de politie genoodzaakt geworden het te ontruimen ter voorkoming van ongelukkenen de eigenaardie eene goede speculatie meende gedaan te hebben ziet zijn kapitaal vervallenterwijl hij de interest mist. Weet ge hoe dit komt? De grondslagen van het huis waren slecht gelegden hetgeen men daaraan bezuinigde is eene bron van verlies. Hoort gij gindsche stoomboot met daverend gekraak in de lucht vliegenterwijl zij t.allooze slagtoffers medevoert en op eene afschuwelijke wijze verminkt? Iloe verschrikkelijk is dat geweeklaag van zoo vele gewondenhoe hartverscheurend het handenwringend gejammer van zoo vele weduwen en weezen wier verzorgers daarbij omkwamenWeet ge wat er oorzaak van is? De stoomketel was uil verkeerd begrepen zuinig heid te zwak gemaakt en toen nu de stoom hare anders

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 122