52 op tien moederstam terug; maar naauw ontdekt dit de liovenier, of ecne frissclie teug water geeft der jeugdige spruit nieuw leven. Weldra botten bier en daar jonge blaadjes uit, doch de tuinman begrijptdat juist deze blaadjes bet van zijnen wasdom bcroovcn zouden, en aanstonds worden zij zorgvuldig afgeknipt. Aldus gekoesterd en verzorgd, beeft weldra de wortelzelling plaats; een vezeltje, naauw ziglbaar en als een rag zoo fijn is bestemd om den wortel te worden die den loekomsligen boom voedsel en groeikracht zal geven. O indien er nu maar geen worm aan dat vezeltje komt kna gen doch daar beeft de tuinman voor gezorgdalvorens de goed toebereide aarde in den pot te doenbeeft bij die zorgvuld.ig onderzocht en gezuiverden ten einde zeker te zijn dat er later door het luchtgat onder in den pol geen in secten naar binnen sluipenheeft bij op den bodem vóór het luchtgat een scherfje gelegd. Het stammetje dreigt een val- sche bogt aan te nemen; aanstonds is de trouwe bloem- kweeker er hij, en hij verhoedt dit door er een stokje bij te zettenen den jeugdigen stam daaraan vast te binden. Ons stekje vindt dit wel niet heel aangenaamhel zou liever maar zijn vrijen gang gaandoch laterwanneer het met een fier opwaarts geheven kruin pronken zal verheugt het zich over den geleden dwang, die buitendien slechts kort voelbaar is. Eindelijk heeft zich de kruin gevormdbladen ontspruiten knoppen ontluiken en beloven een schoonen bloeitijd; laat nu de stormen gierenlaat nu de zon haar brandende stralen schieten, zij deren der welige plant niet; de wortel is gezond, de stam is krachtig, de kruin is doorvoed, voor alles js gezorgd en de tuinman kan weer met nieuwen lust aan andere stekjes beginnen. Juist zóó gaat hel den nieuwen Kadel, die zonder onze voorlichting deze vergelijking wel op zich-zelven zal kunnen toepassen. Naauw is de tot Kadet geadelde schoolknaap met zijnen vader op het plein der Akademic aangekomenof de herschepping vangt aande Onderofficieren staan reeds met ongeduld op hem te wachtenéén hunner snelt met hem naar bovenen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 132