35 lerwijl'Rapa zijne zaakjes bij den Kwartiermeester in orde maakt, wordt den zoon een geheel nieuw aanzien gegeven, 'twelk aan vankelijk niet in zijn voordeel is. Hel pak, waarin hij ge stoken wordtis natuurlijk op den groei gemaakten dc grootste fout, die het aan kon kleven, zou zijn, hem goed te passen. De broek hangt hem op zijn hielenhet mouwvest doet zijn naam eer aan en is met regt een vest met mouwen, met énorme mouwen zelfs bovendien sluit het hem niet naauw om het lijf, en toch zijn zijne bewegingen gedwongen. Geen wonder, hij maakt voor 'teerst kennis met onze halsdas, niet oneigenaardig stropdas genoemden dat is voor een jongendie gewoon was zijn das als een touwtje op te rollen en losjes om den hals te gooijen al zoo wat dezelfde ge waarwording die ecne lioltenlotsche vrouw zou hebben indien zij het voorregt hadin het keurslijf onzer Europce- schc schoonen gesloken te worden. Is hem echter alles te wijd zijn politic-muts is hem te eng, zoo eng dat zij hij elke beweging van zijn hoofd glijdten dat hij bedwongen door de stijfte van zijn stropdas niet weinig moeite heeftzijn hoofdtooisel in evenwigt te houden. Dit merkt hij dan ook den hem kleedenden Onderofficier op doch deze antwoordt droog wegmorgen zal uw hoofd wel dunner zijn.' Mijn hoofd dunner? Dat wil er hij den jongen maar niet in hij had wel gedacht dat zijne hersens uit zouden zettenmaar krimpen hiervan kan hij zich geen begrip vormen. Toch is de zaak heel eenvoudig: dc nieuwe lingen loopen meestal met een vijfje in hun zak, dat zij den pruikmaker onthouden hebben en dat dezen regtmalig toe komt; zoodra dat vijfje op zijne bestemming gekomen is, past het hoofd precies in de muts. Aldus uitgedost mag onze aanstaande held naar beneden zijn vader wacht en zoekt hem daaren loopt hem driemaal voorbij en kent hem nietgeen wonderalle nieuwelingen hebben door deze herschepping een zelfde nuchteren gezigt, cene zelfde gedwongen houding gekregenzij zijn niet meer van elkander te onderscheiden en daarom is het gelukkig, dal 5

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 133