56 bovendien niel euvel te duiden; hij is nog niet op dien gelukkigen leeftijd, waarop men liet visite* maken eene uitspanning vindt hij is in die nare jarenwaarin men van de genoegens der jeugd afscheid moet nemen zonder nog vatbaarheid te hebben voor die van den ouden dag; zijn kadeltenrok verbiedt hem met de binders te spelen, ook zijn verstand zegt hem, dat dit niet meer pasten toch het zou hem veel heter afgaan, dan het stijf op zijn stoel zitten. Neen wij bespotten uwe hloohcid uwe weinige spraakzaamheid uwe baarschheid niet jongelingenmaar in uw portret moesten wij ze opnemen wilden wij er eenige gelijkenis in brengen. Bovendien strekkc tl dit tot troost: Chassé van Geen, Dnïhetz, Michiels, alle begonnen zij met er op uwe jarenals nieuwelingen in hel krijgsvak even nuchtereneven groeneven baarsch uit te zien, en dal ze niet hloode waren, hebben ze later genoeg bewezen. Bewijst gij het ons ook eenmaal zóó, en het Vader land zal er u dank voor weten. De eerste dagen voelt onze nieuweling zich nog maar in het geheel niel l'huis den eersten nacht rolt hij uit zijn ijzeren kribwant hij heeft nog niet geleerdhoe hij zichzonder- het dek op te slaan na het nemen van zekere voorbehoedings- maalregelenvan het hoofdkussen op de matras moet laten glijden. Evenwel geeft hij den eersten morgenbij het slaan der reveille onwillekeurig een groot blijk van den gehoorzaam heid vorderenden invloed der trom. Toen hij nog t'huis was moest Mama soms drie keer komen roepen en dan haatte het nog nietdan moest zij nog hare toevlugt nemen lot de stentor-stem van Papanu echter heeft de tamboer naauwe- lijks met een slaperig gezigt zijn instrument gestemdof roef daar vliegt onze jeugdige vriend met eene edele vaart het bed uit, en zijn broek in. Het verwondert ons, dat hij hij deze gelegenheid zijn broek niet voor eene bouffante aanzieten als zoodanig om den hals slaatwant de nieuwe Kadet heeft een volslagen valsch begrip van 'lgebruik, dat hij van som mige deelen zijner uitrusting maken moet. Zoo bezigt hij zijn orillon-passer om een cirkel van 5 duim middellijn te ma-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 136