38 zich op en noemt hen saai, wier strafregister nog blank is. Saaije jongenskijk we hebben er onzen diepen afkeer reeds van beleden, we zien gaarne een schalks fonkelend oog, vol vuur en geest en levendoch kan dit niet gepaard gaan met eene slipte, ijverige pligtsbelrachting Bovendien het gaat met de eerste straf even als met dc eerste 100000 gulden, met dat verschil alleen, dat deze mocijelijker te verwerven zijn dan gene: eens verdiend, ko men er schielijk meer bij. Dc nieuwe Kadet heeft een gru- welijkcn hekel aan 't lange stilstaan bij de beoefening der soldalen-school; hij beaamt volstrekt niet dezen gevierden regelde onbewegelijke stand is de schoonste beweging van 't exerceerenen vertaalt dien op zijne wijs door: stilstaan is achteruit gaan. Nu hij gaat dan ook liever vóóruit, en voert de eerste afdeeling der soldaten-school als een oud gediende uit, wanneer men hem zegt: indien het goed gaat, zullen we met het geweer beginnen. Dat geweer wordt door hem op dezelfde wijs behandeld als menig aangebeden meisje door haren aanstaande. Zoo lang hij hel niet van nabij kent wordt het vurig door hem begeerd; maar naauwelijks heeft hij het ééns in den arm gehadof hij zou 't wel weder in dc wapenkamer willen deponeeren. Geen wonder, in den beginne is het hem te zwaar; hij is van oordeel, dat men den vijand beter met een paar fiksch gebalde vuisten bekampen kon, dan met een zoo onhandelbaar wapenniettemin speelt hij er spoe dig meêals ware het een veertje. De lading in elf tempo's voert hij echter liefst zonder geweer uit, en niet zelden oefent hij er zich gedurende de teekenlcs met zijn liniaal in; des noods doet hij dit in de andere lessen zelfs met ledige handen terwijl de voordragende Officier zijn gezigt naar het hord en dus zijnen rug naar de klasse gekeerd heeft. De roffel voor het eindigen der les heeft in zijn oor de meest melodieuse harmonie, en gehoorzaamt hij over 't alge meen gaarne aan het kalfsvel, vooral bij deze gelegenheid is hij zeer ondergeschikt. Dc Officier verlaat dan de leerzaal en de Onderofficier, met het toezigt belast, treedt binnen;

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 138