40 gansche jaar door nog als baar beschouwen en behandelen in ons oog is hij nu Kadet en flink Kadet. Bij 't intreden van zijn tweede jaar is hij gewoonlijk het lastigst, hij voelt zich dan bevrijd van de banden, die hem als baar kneldenjuist die weinigendie er voor hunne oudere makkers het meest inzatenzoo lang zij zelve groen waren worden nu voor hendie hunne plaats ingenomen hebben de onaangenaamste plagersen deze weinigen zijn heldie onze grootste afkeuring verdienenomdat zij een lcelijke plooi van bun karakter verraden. Doch, gelukkig! bun aantal is gering, zeer gering; en zij worden door den goeden en schoo- ncn geestdie de overigen kenschetstin bedwang gehouden zij moeien den goeden weg opzij worden lot het goede meègerukt. Luide juichen wij dien geest toebij is liet sieraad van 't Kadelten-korpshij is de zaadkorrel der heer lijke vruchten door dal korps aan bet leger geschonken. Ja het verheugt ons innigwanneer wij zien boe liefelijk de ster der kameraadschap haar vriendelijk licht over onze aanstaande Officieren uitstorthoe allen zonder onderscheid van wapen broederlijken eensgezind, innig aan elkaar gehecht zijnhoe zij elkaar in ernstige zaken vaak lot hel goede aansporen van 't onridderlijke terughouden. Nooit heb ik onder de Ka- dets een aanbrengereen verklikker gekendwanneer een hunner cene van die beuzelingen misdreven heeftdie tot handhaving der orde gekeerd en bestraft moeten wordenen de dader is niet hekend, dan zou de onschuldige zich liever onverdiend laten straffen dan den dader te noemenmaar ook de dader zal zich liever vrijwillig aanmelden, dan een onschul dige voor hem te laten boeten. Zelden zag ik onder de Kadets een knoopendraaijeralle kenschetsen zij zich door afkeer van vleijerijallezonder onderscheidnemen tegen over hunne Officieren en Leeraars eenen gepast eerbiedigen toon aan, maar zullen nimmer lot een vernederend kruipen afdalen. De fierheid van het soldatenhart zetelt reeds in hun binnenste; de jongeren nemen haar van de ouderen over, en zoo blijft die geest immer bij de Akademic beslaanzoo wordt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 140