a hij ook in hel leger gevoed. ])e wetenschappelijke kennis, door onze aanstaande Officieren bij hunne degelijke opleiding ver gaard, is van onschatbare waarde, doch zou van geenerlei beteekenis zijn indien zij niet met dien goedenridderlijken jovialen en loyalen kameraadschaps-geest gepaard ging. Onge lukkig de Kadetdie zich door dien geest niet beheerschen laai, die legen het oordeel zijner makkers ineene onridder lijke daad zou durven verrigten; zijn vonnis is geveld, hij wordt dood verklaard, hij wordt onwaardig geoordeeld een cénig woord tot een enkelen zijner makkers te rigtenhij komt nimmer tot den Officiersrang, want hij heeft zich dien onwaardig betoond. Oedelefierebrave jongelingenhoudt vast aan dien sclioonen, prijsselijken geest, waarvan ge nog onlangs bij uwe vcreeniging met de Adelborsten onzer zecmagt de spre kendste bewijzen gaaft, en die ook in hunne joviale zeebonks harten den heldersten weêrklank vond. Die geest zij en blijve uw plecht-ankerge zult later in 't werkdadig krijgsmansleven ondervindendat de kameraadschap altijd en overal een ver zachtenden balsem giet op de wonden, welke het zij door 't vijandelijk lood, of door het wispelturig noodlot geslagen wordendat de kameraadschap de genoegens van 't leven vergroot en veredeltdat zij er bij ons immer de zuivere en steeds vloeijende bron van is. Knoopt onderling banden van kameraadschapbroederschap en vriendschap aanna een kortstondig zamenzijn aan de Akademie moge de hoornblazer der tirailleurs het sein voor verspreiden blazen; ge rnoogt aanvankelijk van elkaar verwijderd bij verschillende korpsen en wapens ingedeeld worden; een nieuw leven vol bedrij vigheid, vaak ook vol zorg; een leven vol rozen, vaak ook vol dorens, moge voor u aanbreken; het kan zijn, dat gij elkaar in vele jaren niet weer ontmoeten dat inlusschen de fée van het noodlot met hare grillen en luimen op zeer ver schillende wijzen uw levensloop regelt:toch zult ge elkaar met een nieuw genoegen wederzien, wanneer zij u, wie weel waar, misschien op hel slagveld, zeker op de baan der eer

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 141