'A zameiivoerlge zult u op nieuw jeugdig voelen bij bet wederzien van een ouden Akadcmie-makkerge zult elkaar welligt onder de voorbereidselen eener bres-verdediging, honderdmaal afvragen: «herinnert ge u dit, herinnert ge u dat?" en zijl gij van verschillende wapens, de Genist zal met te meer lust en ijver, met te meer zorg en inspanning zijn retranchemenl opwerpen, bij de gedachte, dat bet de kogels moet opvangendie op zijnen ouden makker den Infan terist gemunt zijn. Doch waar blijft mijn portret? Och, vergeeft het mijdie éene trek op uw gelaat maakte mij het harte warmik moest er lang en met welgevallen op luren; hij beheerseht al het overige; bij is het, die aan uw gelaat die eigenaardige, vrolijke, zorgelooze, opgeruimde uitdrukking geefthij trok mijne aandacht zóó, dat mijn penseel mij inmiddels uit de hand in het zand viel. O Jemenie! in het zand! en 'kheb geen ander, ik moet er mee voort, en kan het niet geheel reinigen. In shemels naam dan maar mij beholpen, en om van den nood een deugd te maken, zal ik er aanstonds de groezelige tinten meê leggen. De Xeêrlandsrhe Kadet heeft over 't algemeen een onjuist denkbeeld van zijne verhouding lot de Onderofficieren der Akademieen ik wenschte vurig, dal de meest soldateske Kadets den heilzamen invloed der kameraadschap bezigden, om dat denkbeeld bij hunne makkers te wijzigen. Daartoe wordt niets meer, maar ook niets minder vereischt dan een ware militaire geest, en wijl het den meesten hieraan toch niet mangelt, wijl gij allen van verlangen brandt om goede, flinke soldalen te worden zou de genezing niet moeijelijk vallen. De betrekking van Onderofficier aan de Akademie is verreweg de moeijelijkslegeen der Officieren, geen der Ambtenaren, niemand van het gansclie personeel mag of kan het moeite volle zijner taak bij die der Onderofficieren vergelijken: en wenschen wij voor alle Onderofficieren van ons leger een ver zekerd bestaan op bun ouden dag, wij keuren den Akademie- Onderofficierdie gedurende eene reeks van jaren zijn moeite-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 142