ih hebbenwat zal hij met zijn turksche sabel kranenwat zal hij paard rijden, wat zal hij biljarten, wat zal hij ci- gaartjes rooken, wat zal hij bij 'tsehoone geslacht zijn hof makenmaar vooralwat zal hij bij zijne terugkomst bluffen over hetgeen hij gedaan en misdaan heeftzelfs over hetgeen hij niet gedaan of misdaan heeft, zelfs over 'tgeen hij niet zou hebben willen doen of misdoen. Hij doet zich gewoonlijk veel slechter voordan hij is hij bluft op de Akademie over denkbeeldige uitspattingen der vacantieen in de vacantie over 'tgeen hij voorwendt op de Akademie gedaan te hebbenen wie dan geloof hecht aan zijne op snijderij moet de Officieren en Leeraars der Akademie wel voor ongelukkige sukkels houdendie zich op allerhande wijze laten bedotten en beet nemen. Hij heeft een woordenboek op zijn eigen handen ofschoon hij zijnen Officieren en Leeraars de meeste achting en wel willendheid loonten hun werkelijk een goed hart toedraagt, noemt hij hen onder zijne makkers nooit bij hunnen rang of naam, maar altijd bij eenen bijnaam, b. v. de kracht de porhaande oliphanlde kemphaan, de toewang enz. Zoo noemt hij den nieuwelingeen haarden Kadetdie in zijn studie-jaar zitten blijft, een asymptoot; de rijstepap, wille hotde karnemelk bruine hotde graauwerwten raas donders met kaantjes, 'sMaandags heeft hij het land, omdat hij 'sZondags uit geweest is, en nu de studie met weerzin hervat: men repeleere dien dag ook zelden in de les, maar drage liever voorwant hij zal er veelal toch niets van te regt brengenop de vraaghoe men een huis ter verdediging inrigt, zou hij dan gaarne antwoorden: «Sluit de deuren en «vensters, schenk den verdedigers een goed glas wijnrook «eene lekkere cigaaren teeken voor Counelie een album- «blad; o! wat zag zij er gisteren weèr verrukkelijk uit." Enkele exemplaren van den Neêrlandschen Kadet klagen soms over het etendoor de bank, zijn dit diegenewelke het t'huis lang zoo goed niet hadden als nu; zij hopen zich aldus een voornaam aanzien te gevenen hunnen makkers een hoog

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 145