vooralzoo lang hel examen nog ver af isdoch zoodra dit schrikbeeld in de nabijheid komt, worden alle boeken voor den dag gehaald en verslonden; ieder oogcnblik wordt dan ten nutte gemaakt, de nachtrust voor een groot gedeelte op geofferd en niet zelden doen de Kadels ons dan denken aan oude zondaarsdie zich op hun ouden dag beteren en onder den preêkstoel gaan zitten. Zelfs die weinigen, die het gansehe jaar door geluijerd hebben, worden ijverig en zouden nog gaarne het onmogelijke doen om den verloren tijd in te win nendoch te vergeefs; er wordt te veel van 'tKadeltenhrein gevergd, om er dit alles in weinige weken in te stampen. De achterblijvers nemen dan gaarne hun toevlugt lot eenstegeheltje, maar ook dit lukt zeer zeldenen de straf volgt op den voet. Gymnastische oefeningen en paardrijden belmoren lot des Kadelten geliefkoosde uitspanningen; moet hij uit de leeken- naar de rij-lesen verschijnt hij in de eerste zonder sous pieds en sporengij kunt er slaat op makendal hij ze bij 'tverlaten der zaal aan zijne voeten heeft, zonder dat iemand ze hem zag aandoen. Wanneer de eerste knevel-uitbotting aanvangtal wordt er ook een mikroskoop vereischt om de vlashaartjes te zien, dan beeft de Kadet in zijne teekenlade een spiegeltje liggen ten einde zich nu en dan aan een steelsclien blik te ver gasten. De long wordt dan dubbeld tegen de bovenlip gelegd om deze goed strak te maken, en met den vinger wordt nu over de plaats der verwachte stoppels heen en weêr gewreven ten einde te voelen hoe borstelig het daar is. Op zijne kleeding is hij niet zeer net, evenmin als op alles wat hem door de Akademie verstrekt wordt't is toch maar Akademie-goedzegt hijen dat is reden genoeg om er geen hart voor te hebben. Van daar, dat hij in hel verlof gaarne een extra-rok en broek vindt met een klein- tenue schakot, een. turksche sabel, een foulard en een paar glacé-handschoenenten einde zicli te adoniseerenwanneer hij vensterparade voor zijne uitverkorene maakt. Hij weet trouwens doorgaans bij baar zijn woord veel beter te doen, dan

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 147