48 bij de maandelijksche inspectie van den Chef van één dei- vakken van onderwijs. Aan pasjes bij 't uitgaan heeft hij een schroomlijken hekel het hindert hem geweldigwanneer hij ergens eene visite brengende, aan eene daar ontmoete brunette zijn hof heeft gemaakt, en dan bij 't heengaan zijn pasje van tusschen rokkraag en halsdas te voorschijn moet halen, om dit dooi den gastheer te laten af teekenen. llij past echter als een naauwgezet krijger trouw op zijn tijden zeer zelden komt een Kadet te laat t'huis. Kan hij dan cigaren binnen smokkelen, hij zal het niet laten, maar dc portier! Op zijn eerste kamp verheugt hij zich altijd uitermate; daar schijnt de zon der vrijheid voor hemdaar houdt alle theorie op, daar is alles praktijk, daar kan hij geheel soldaat wezenmaar ookdéar kan hij pijpjes en cigaarljes rooken daar behoeft hij voor geen examen meer te zwoegendaar leeft hij zonder boeken. Hij zorgt dat hij tegen den kamptijd een kampkistje heeftwaarin onder anderen nooit ontbreken een potje boter, eene pijp, een doosje lucifers, eene vracht tabak, eene menigte cigaren, china's-appelen citroenen, saucijs, koffijthee, suiker enz. Zijne teeken-instrumenten echter, die hij bij 't in tcekening brengen van opgemeten veelhoeken of bij 't maken van croquis noodig heeftwor den trouw vergelen. Mogt hij in 't kamp op taak werken, hij zou dan zelfs bij den batterijbouwbij 't vervaardigen van schanstuig den besten arbeider beschamenwant als 't er op aan komt, steekt hij gaarne en flink de handen uit de mouw; maar hij moet 9 uren daags bezig gehouden worden, en al werkt hij vlughij heeft daarom niet eerder gedaan van daardat de Officieren soms veel takt noodig hebben om hem aan 'twerk te houden. Tegen vermoeijenissen is hij echter best bestand; hij zal 's morgens bij 'tverriglen cener verkenning, of bij 't uitzetten van voorposten gedu rende 5 ii 6 uren een gegeven terrein in alle mogelijke rig- tingen doorkruisen, en toch 's middags met succes nog 4 uren lang schijf-schieten, of lirailleerenof landmeten. Van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 148