hl champagne-flesch te vergelijken: de hemel beware mij voor zoo'n ongeluk; ik heb zelf meègevuld, ik heb ook het mijne door den trechter laten loopen, en stel te veel belang in het Neêrlandsche leger, om dit met eene zoo schandelijke wijnkoopers-praktijk te bedotten. Vol getapt is hij echter, en met goeden wijn ook, daar sta ik u borg voor; vier jaar lang hebben tal van ijverige vollers het hunne door den trechter laten loopenwanneer de hals der flesch een beetje naauw was, liep er wel eens wal langs, doch dat's eene kleinig heid luchtbellen van belang kwamen naar bovenen spron gen daar met geweld uiteen als hijgde het fleschje naar zijnen adem kortom geen mikroskopisch plaatsje is leeg geble ven en wilt ge een bewijs, dat er veel geestrijk vocht onder is, let op de menigte die reeds vervlogen is, let vooral op hetgeen nog vervliegen zal, wanneer bij 'tbinnentreden in het feestbanket des levens de ijzerdraad los gemaakt wordt, en de kurk tegen de zoldering vliegt. Doch laat er veilig nóg wat van vervliegendat kan lijdende qualiteit blijft goed wie er zich later aan waagt, zal er toch nog van duizelenj mits er nog maar eenige onmisbare ingrediënten bijgevoegd worden. «Ah! daar komt hij met zijn rottenkruid aan om het mousseeren te bevorderen," hoor ik achter mijnen rug fluisteren, 'k Verzoek excuus, zulk goed voegt men hij slechten Wijn; de onze behoeft dil niet. De bedoelde ingrediënten zijn echter m geen der cursussen van de Akademie te vinden, ze moeten door den jongen Officier uit de hem omringende soldaten-almospheer opgeslurpt worden; maar ze zijn onmis baar, wil hij eens als de champagne petilleerenwil hij eens, even als zij, de gemoederen zijner ondergeschikten in ziiné magt hebben. We hechten eene zeer groote waarde aan de wetenschap pelijke opleiding, welke onzen Kadets te beurt valt; we ver heugen ons vooral over de militaire kundighedendie zij op de Akademie verwerven kunnen, - over de goede ontwikkeling, welke daar aan hun oordeel, aan hunnen geest, dat scherpste aller menschenwapensgegeven wordt; doch we zijn wél

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 151