liet in de verbeelding uitgaandan hoeft er geen pas afge- teekend te wordenen dal's maar goed ook want ik verbeeld mijdat er anders al eens dikwijls rare bandteekeningen en kruisjesdie gelijk de vleermuizen het daglicht niet kunnen verdragen, op den uwen zouden staan. Naar de kazerne, dan; boe jammerdat bet er nu juist zoo donker isge zult weinig satisfactie hebben van uw e goed blinkende knoopen maar ligt is er één die ze schitteren ziet. Ziede poort is reeds gesloten de roffel voor 't licht uil" is reeds geslagen alle bedrijvigheid beeft opgehoudenoveral hecrscht diepe duisternis en stilte. Doch neeneen paar ramen zijn nog verlicht, en dat niettegenstaande de roffel reeds sloegZou dan de Sergeant der politie-waeht zoo nalatig dienen? Niet al te voorbarig, vriendlief; bij dat ééne licht zit de Adjudant- onderofficier zijn dagelijksch rapport te makenwant zoodra morgen de reveille geslagen isheeft hij te naauwernood tijd meer om er de laatste band aan te leggenbij dat andere zit een Sergeant-majoor ijverig aan zijn kwartaal-werk te schrijvenbrrrwat kijkt die man ernstigwat staan die voren diep in zijn hoofd gerimpeldverwonder u daar niet overbij zit reeds twee uren te zoeken naar eene fout van een half eentje in zijne driemaandelijksche verantwoording van hel kleeding- en reparaliefondsdie fout heeft den man al voor een dubbeltje licht en tabak gekost, liij zou gaarne ecu gulden uit zijn zak gevenindien bij daarmee de rekening kon doen kloppenmaar dat mag nietde fout moet gevon den wordende Intendanten en Kwartiermeesters zijn even stipt en naauwgezet op hunne administratieals wij op de handgrepenik moet maar één haan hooren zeggen wij «de rekening moet kloppen," zeggen zij, en o! die arme Sergeant-majoors zuchten er vaak zoo onderze worden beuh en bah! van het kloppen, en zijn op het laatst voor geen oordje soldaat meer. Doch wat is dat daar nog voor een schemerachtig licht? Dat heeft door zijn schaamachtig flaau- wen glans toch allen schijn van contrabande te wezen. Och verklappen wij den schuldige niet; het is een Korporaal, die

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 154