den ganschen dag geloopen en gezwoegd heefl, wien de uit branders in menigte zijn toegediend, die getracht heeft al zijne Ileerenen die zijn vele, tevreden te stellen, zonder van een enkelen de tevredenheid te kunnen wegdragenen die nu een eindje kaarsdat hij op wacht overhieldin de hals eener flesch gezet heeft, om nog effentjes zijne theorie te leeren. Hij houdt zorgvuldig zijn boek vóór de kaars want indien de kommandanl der politie-wacht er het schijnsel van gewaar wordtbetaalt hij zijnen leerlust met twee dagen politie-kamcr. Doch deze weet toch niet wie de schuldige is," denkt gij welligt op echte Kadettenwijs«en de Kor poraal zal wel niet dom genoeg zijnzich te laten snappen als hij den Onderofficier hoort aankomendooft hij zijne kaars uit en verbergt haar." Mooi gezegdmaar toch niet heel juist; ge denkt dan niet aan de militaire verantwoordelijkheid een voornaam punt van het soldatenkarakter. Die Korporaal is kommandant der chambréehij is verantwoordelijkdat het licht op zijn tijd wordt uilgeblazenen wanneer dit niet geschiedt, is hij strafbaar, al brandde hij zelf het kaarsje niet. Ochherinner u van tijd tot tijd het kaarsjewanneer ge als Officier optreedtge hebt als Kadet nog nooit eenige verantwoording anders dan voor u zeiven gehaden zij speelt in uwe toekomstige betrekking eene zeer voorname rol. Kom, laat ons nu eens op dat flaauwe licht afgaanwe willen een bezoek in de chambrée brengen. Ge ziet, de Korporaal laat zich toch ook ongaarne snappennaauw heeft hij onze voet stappen gehoordof futde kaars is uitgeblazenhij zou zich zelfs gaarne houden als lag hij te ronken, maar dat's hem onmogelijk: eene natuurwet, die der traagheid, verzet zich daartegen; eenmaal in bewegii%kan zijne tong niet dadelijk tot rust kontenen hij rammelt nog steeds door de hielen op dezelfde lijn lijn lijnen zoo digt bij elkander als de gestalte van den man man zal gedoogen doogen." Arme stakkerthadden wij hem maar niet gestoord; nu zit het er morgen op omdat hij zijne theorie niet kent en de Onder-adjudant speelt er niet meê. Doch wacht, wc

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 155