06 krijgskundige opkweeking in zijne magl gekomen isalleen dan kan die vesting ccne groote beleekenis krijgen. Zal nu deze bespiegeling iels bijdragen lol de ontwikkeling en aanvuring van uwen lustom bet scherpe zwaard uwer militaire kunde te harden in het vuur van den echten soldaten- geest, ten einde er aldus een bruikbaar en den lande nuttig wapen van te maken? O! begrijp dan goed, wat ik getracht heb er telkens in te doen doorstralendat die militaire geest niet alleen in groote zakenmaar vooral ook in de schijnbaar nietige dagelijks tcrugkecrcnde dienstdétails moet aangeblazen wordendat dit het werkzaamste middel is om troepen te vormen, die bij het eerste alarmsein slagvaardig onder de wapens staanen onmiddellijk gereed zijnaan het voor waarts te gehoorzamen. Zijt ge bierloc bereid, wilt ge daartoe onafgebroken mee werken dan wensch ik het leger geluk met de aanwinst zijner jonge Officieren; dan zult ge nimmer uwe taak, boe eentoonig ook, moede worden, want het bewustzijn barer belangrijkheid zal u dagelijks nieuwe krachten geven ge zult dan te vreden in uwe armoede, zonder afgunst zelfs in de vergetelheid uwer nederige stelling blijven; ge zult aan uw karakter die kalme maar ferme plooi gevenwelke de stempel van 'tware soldatenhart isen waar ge uwe loopbaan ook eindigen moogthet zij in de zegepraal der overwinning op het slagveld, of als arm gepensionneerde door ziekte en rhumatisme afgemat op het ziekenleger, ge zult u met die zalige overtuiging kunnen neêrstrekkenIk heb mij van. mijn soldalenpligt naar eisch gekweten

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 166