68 oude veteraan Gewerdeii den hoorn aan den mond zettever stonden alle Kodets zijne seinen opperbesttheoretisch had den zij reeds vroeger de tirailleur-dienst geleerdzoodat zij alles zaamgenomenna weinige uren praktisch onderrigt veel meer in deze gewigtige vcclitwijs gevorderd waren, dan de soldaat na weken oefening. Wc bieden derhalve den lezers van ons Jaarhoekje hiernevens de bedoelde woorden aan voor sommige seinen zijn zij door den soldaat zeiven ge maakt voor de overigen vulden wij ze aanen overtuigd dat er bij het tirailleeren niet veel seinen gegeven moeten wor den, namen wij anders geene, dan die, welke voorkomen in de Voorschriften voor liet defileeren en tirailleeren der Infanterie. liet is ons wel bekend, dat deze seinen bij sommige korpsen met een groot aantal andere vermeerderd zijndoch zoo lang daaromtrent geen algemeen voorschrift beslaatkonden wij moeijelijk deze aanvullings-signalen die bij de meeste Regimenten onderling verschillenopnemen. Poëzij zoeke men in die woorden niet; indien we hare gave ooit bezeten heb ben, dan is ze in 'teen of ander Dorp der acht Zaligheden, gedurende ons kantonnements-levenverloren gegaan. Maar zelfs zonder dicht-bloemen zijn ze voor den Soldaat verstaan baaren dit scheen ons toe, hier de hoofdzaak te zijn. Mogt soms deze of gene onzer wapenbroeders bij de Kavallerie of Artillerie neiging gevoelen ook voor die wapens de seinen in woorden te brengenzoo houden wij ons voor eencn volgenden jaargang aanbevolen. En nu ter zake: geef eens A aan; daar gaan we.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 168