HERINNERING AAN HET KADETTEN-KAMP VAN '1830. (Ingezonden.) Wie zich in slechte dagen een heter verleden voor den geest tooverten in goede met het tegenwoordige tevreden is, kan zeker zijn, dat hij altijd schik in zijn leven heeft, 't Is van daag een regenachtige Zondaggewandeld mag er dus niet worden eene invitatie om uit te gaan heb ik niet ik mag derhalve mijnen: dag op zaal. N". II doorbrengen. Uit het raam turende, heb ik reeds zorgvuldig de afgevallen dorre bladers geteld daarna trommelde ik alle marschcn van onze tamboers op de ruiten, en maakte eenige zeer wijsgee- rige en diep geleerde bespiegelingen over dezer verschillende tooneneindelijk zong ik liet volkslied met accompagnement van vuistslagen op de tafel; mijne vermakelijkheden zijn uitgeput, en ik zou een landerigen Zondag hebben, indien ik niet mijne toevlugt tot het bovengestelde devies nam. Leve de herinnering aan beter dagen Komik ga ten spijt van wachtkommandant en portier naar het kamp. Wanneer 'Kadetten gedurende negen maanden boeken verslonden, formules gesliktveldslagen geleverd veldheeren gekritiseerd en reglementen van buiten geleerd hebbenen de eerste Maandag der vurig verlangde maand Junij aange broken isworden de nog slaperige bewoners der Kaler- en Boschstraat te Breda uit hunne rust gewekt door de harmo nische toonen ecner trom, die een vijftigtal verheugde Kadets met zwaar!? bepakte ransels naar het kamp voert. Met lustige blikken staren zij naar de nog gesloten venstersmaar met nog vergenoegder oog trachten zij door het venster-gordijntje

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 171