71 dat hij bij 'therdenken aan vele, reeds naar Oost en West vertrokken vrienden in hartelijkheid ontgloeit. Ilij zal u zeg gen, dat vooral het kamp de plaats was der eendragt bij uitnemendheiddat hij daar nooit twist gehad, noch van ver deeldheid gehoord heeft. Vraagt ge hem hoe het komt, dat hij met zoo veel welgevallen aan dat kamp herdenkthij zal u antwoordenwe waren daar bevrijd van het drukkende examen-verschiet; we zagen iederen dag iets nieuws uit het praktische soldaten-leven; we werden door Officieren geleid, die onze hoogachting en toegenegenheid bezatendoor Onder officieren bewaaktdie wc vroeger niet kendenmaar daar leerden achten. Hij zal u zeggendat nooit een meerdere door zijne ondergeschikten meer bemind en geacht werd dan de Kommandant van het kamp door de Kadets, dat zij wel getracht hadden hem dit te bewijzen, doch dat dit hulde betoon steeds zwak geweest wasin vergelijking met hetgeen zij gevoelden. Doch daar schiet mij te binnen, dat ik vóór morgen nog dunnetjes over mijne Fortificatie moet nazien; met mijne ver beelding in 'tkamp zou ik dit geheel vergeten; ik moet dus kort zijn en wil ten slotte nog ccnige bijzonderheden van den laatslen gezamenllijk doorgebragtcn kampdag verhalen. Tol elf uren 's morgens waren de gezamenllijke Kadets van all^tfvapens en van beide studie-jaren aan 't schijfschieten en hoe aangenaam en welkom anders de hierop volgende rust was, hoe vrolijk deze gewoonlijk ook doorgebragt werd, er hcerschlc nu onder dc kampbewoners ccne meer stilleneer gedrukte stemming: het was de dag der scheiding van 'tvierde en derde jaarde aanstaande Officieren zouden hunne jongere makkers verlaten. Wél waren dc eersten natuurlijk blijde, dat zij tot de kroon van hun werktot het doel van hun streven genaderd warenwél verheugden zij zich op het nieuwe levendat zij te gemoet gingenop hunne zelfstandige in trede in de maatschappijmaar toch er was ielsdal op dezen dag hunne vreugd' bedierf, hunne vrolijkheid tem perde: het was het vooruitzigt, dat zij op het punt waren

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 173