18 verkiezenéén of twee uren vóór de reveille mogen opstaan om dien tijd aan meerdere eigen oefening te besteden; en dat eindelijk gedurende de maand Junij en de eerste helft van Julij de Radels van hel 5''° en 4'1" studie-jaar het kamp betrekkenom daar in de praktijk geoefend te worden. De lezerwelke zich de moeite getroostin de bedoelde tabellen de uren der week bij één te lellen, zal welligt verbaasd staan, wanneer hij li"if tot som krijgt, en dat voor een winterweek, en geen onzer lezers te na gesprokengelooven wij dat er buiten de Radets weinig onder hen zijn die een zoo groot aantal werk-uren 'sweeks tellen. Zie hier, boe die 's winters verkregen worden. DAGVERDEELING. Om 7 uren reveille; van 8 tot 11 uren twee lessen, ieder van anderhalf uur; daarna een kwartiertje vrij om een broodje te eten en een luchtje te scheppenvervolgens met nieuwen lust aan den gang, en van lli tot Ij uur twee lesjes ge snapt; eindelijk groote rust, waarin gegeten wordt. Om 5 uren worden de lessen hervat; ze duren dan ieder één uur, worden elk door een vrij kwartier gevolgd, en zijn drie in getal: zoo doende zijn te 6' uren de lessen afgeloopen, en dan begint een kwartier later de eigen oefeningwelke tot duurt. Waren dit nu allemaal wetenschappelijke lessen, die eene voortdurende inspanning vereischen, dan zouden wij het arme Radettenhoofd beklagendoch er wordt voor eene behoorlijke afwisseling gezorgd. Zoo wordt b. v. van 11| tot 12^, alsmede van 3 lot 4 uren meerendeels getee- kenden van 12j tot lj zoo veel mogelijk geschermd gedanst, gegymnasliseerd of paard gereden. Deze dagver- deeling blijft gedurende den winter onveranderden is alle werkdagen dezelfdeuitgezonderd 's Woensdags en 's Zatur- dags, als wanneer er bij goed weder geen middaglessen plaats hebben maar geëxerceerd of eene militaire wandeling gedaan wordt, terwijl de Radets bij slecht weder één uur handlee- kenles ontvangen. Wanneer in Februarij de dagen beginnen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 46