19 le lengen, wordt de reveille en de aanvang der lessen een half uur vervroegd, waardoor de derde morgenles evenveel verlengd wordtzoodra de lieve zon het toelaatheeft dezelfde vervroeging der reveille en verlenging der derde morgenles andermaal plaats zoodat dan de lessen te 7 uren aanvangen en met het begin der maand Junij eindelijk komt de reveille op haar vroegste tijdperk, zijnde uur 's morgens; terwijl alsdan de eigen oefeningin plaats van 's avondsvóór de eerste morgenles gehouden wordtwelke dus om 7 uren blijft aanvangen. Ook het lengen der middagen wordt zoo schielijk mogelijk ten nutte gemaakt, door één der middaglessen een kwartier langer te doen duren. WIJZE, WAAROP BET ONDERRIGT GEGEVEN WORDT. De lessen worden gegeven bij mondelinge voordragt van den onderwijzer die voordragt alléén kan echter de gewenschte vruchten niet dragen, wijl slechts datgene het eigendom van onzen geest wordtwat wij ons door eigen nadenkeneigen onderzoekeigen studie verworven hebben. Daarom worden de Adelborsten en Kadets in 't bezit gesteld van volledige leerboeken over al de behandelde vakken, waarin zij het voorgedragene terugvindenmet dit voorname verschildat natuurlijk bij de voordragt die zakenwelke nog eene meer uitvoerige verklaring vereischen, duidelijker en uitvoeriger uit één gezet, en waar het noodig is, toegepast worden, in de eigen oefening heeft dus dc Kadet gelegenheidhet voorgedragene zelf te bestudeerendaarna wordt dit in de les bij ondervraging herhaalden wie er dan nog in achterlijk blijft, mag het zich zeiven wijten. Degenen, welke door ziekte belet wordende lessen bij te wonenen daardoor ten achteren komenkrijgenwanneer ze zulks verkiezenna hun herstelextra-les in het intusschen behandelde. Gelukkig- is hun aantal, door dc gezonde ligging van Breda en door de gezonde leefwijs der Kadetien en Adelborsten zeer gering. De tijd voor die extra-lessen wordt doorgaans gevonden, door

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 47