23 stukken en berigten overgelegdbetrekkelijk de vorderingen en het gedrag der Kadets en Adelborsten zoowel als alle voor stellen wegens voorziening in de behoeften van het onderwijs in dien raad worden registers aangehouden van het gedrag den aanleg, de vlijt en de vorderingen van iederen Kadet en Adelborst, waartoe maandelijks door alle Officieren en Leeraars de noodige schriftelijke rapporten worden ingediend die raad overweegt het onderwijs en al wat daarmee in be trekking staaten bepaaltop voordragt van den Komman- dant, de verdeeling der lessen onder de Leeraars; die raad beslist over den uitslag der verschillende examens van over gang in hoogere studie-jaren (1). Verder houdt de Chef van het wiskundig onderwijs maande lijksen die van het letterkundig onderwijs om de één of twee maanden eene naauwkeurige inspectie over het onder- rigt van die vakken in alle verschillende klassenwaartoe zij een mondeling examen afnemen in het gedeeltedat gedurende den afgeloopen tijd behandeld is. De Kommandant der Akademiedie in alle deelen den gang van het onderwijs bestuurt en daarover met de meeste belang stelling waakt, is dagelijks bij de eigen oefening der Kadets en Adelborsten tegenwoordigovertuigt zich dus persoonlijk van hunne werkzaamheid, en helpt diegenen voort, welke dan in 'teen of ander opzigt zwarigheden ontmoeten. Einde lijk bestaat het scherpste en meest afdoend toezigt over het onderwijsin de JAARLIJKSCHE EXAMENS VAN OVERGANG. Deze worden aan het eind van ieder studie-jaar schrifte lijk afgelegd ten overstaan van twee leden van den Raad van toezigtvoor ieder vak telkens door den Kommandant der Akademie aangewezenterwijl daarbij de Officier of Leeraar (1) Zie het Reglement voor de Koninklijke Militaire Akademie, hetwelk echter, ten gevolge der vereeniging van het Marine-Instituut met de Akademieherzien zal moe- ton worden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 51