26 vierde jaar Infanterie bijgestaan opdat deze dit gedeelte der instructie leeren geven. Op deze wijs leeren dus allen zon der onderscheid van wapen de behandeling van het geweer daarna worden zij allen in de Pelotons- en Bataillonsschool in zoo ver geoefend als noodig isom hij het uitrukken voor militaire wandelingen parades inspecties enz. de bewe gingen in het Bataillon geregeld uit te voeren. De eigentlijke exercitiën voor ieder wapen hebben in het voor- en najaar plaatswaartoe alsdan een deel der teekenlessen opgeheven wordt. De Kadcts van het vierde studie-jaar Infanterie leeren dan de Pelotonsschool aan hunne jongere makkers van dat wapen onderwijzenten einde zich als Instructeurs in die school te vormendaarna worden ze met de lijntjes in de Ba taillonsschool geoefend waarbij zij beurtelings als Bataillons- Pelotons- en Sectie-kommandantals Adjudant of Guide op treden; de ontbrekende guides worden uit het derde jaar Infanterie aangevuld. Ook de Kadets van het vierde jaar Artillerie en Genie wonen nu en dan deze oefening bijten einde, voor zoo ver zij dit noodig hebbende Bataillonsschool te leeren uitvoeren. De Kadets der Kavallerie worden in denzelfden tijd geoe fend in de school des Ruiters te voetin de behandeling der Kavallerie-wapens en in de Eskadronsschool met lijntjesdie der Artillerie in de exercitiën met de verschillende vuurmon den, en in de manoeuvres de force met het veldgeschut. Te vens ontvangen dan deze laatslen theoretisch onderwijs in de benamingen en inrigtingen der vuurmondenaffuiten en ver dere voertuigenalsmede in de bepakking der kisten van de munitie-voorwagens. Voor het praktisch onderwijs van de Adelborsten is op het ravelijn achter de Akadcmie een mast, voorzien van onder-, mars- en bramrageplaatstdaar leeren zij het opbrengen en afnemen van stengen en ra's, bet aanslaan van zeilen, enz.; 't is een lust daarbij onze aanstaande Ruyters als echte ma trozen te zien op-enteren. Yoor hun eerste onderrigt in het roeijen leveren de stads- en vestinggrachten de haven en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 54