50 door een langdurig verblijf aan de Akademie vermindert daar zij integendeel bij het korps veel schaarscher gelegen heid hebbenom zich in vele der hier genoemde zaken prak tisch te oefenen, 't Is waar, sommige van die zaken hebben m vredestijd weinig nut, en worden dan zelden toegepast; maar het zal den Officier toch zoo geheel en al niet bederven, wanneer hij zich ook praktisch bekend maakt met zaken die uitsluitend voor den oorlog bestemd zijn. Bedriegen wij ons niet, dan is het juist dit, waartoe zoo vele Officieren gaarne in de gelegenheid gesteld wenschen te wordenen die der Akademie achten zich gelukkig, dat zij gedurende den kamptijd die gelegenheid bezitten; dat zij, door de nood zakelijkheid, die oefeningen te leiden, gedwongen zijn er zich grondig mee bekend te maken, daar toch niets beter oefent dan het geven van onderwijs. In 't algemeen hecrscht bij het leger de valsche meening, dat de Officieren, bij de Aka demie gedetacheerd, speciaal voor hel onderwijs in 'teen of ander vak bestemd zijn, en dus alleen dat vak, met ter zijde- stelling van al 't overige, beoefenen. Yoor de degelijkheid van het onderwijs is hel zeker wenschelijk, dat eenzelfde per soon ten minste een geruimen tijd met hetzelfde vak belast blijft; dit geschiedt dan ook in den regel, maar nooit zóó, dat de Officier zich uitsluitend aan dat ééne vak wijdt door gaans heeft hij er meerdere te behandelen, terwijl hij boven dien herhaaldelijk gelegenheid heeft, de praktische dienst van zijn wapen te onderhouden. Gedurende den kamptijd worden de meeste middaglessen voor de niet-kampecrende Kadets opgeheven, en ook door praktische oefeningen vervangen. De Kadets van het tweede jaar Infanterie leeren dan de soldatenschool aan hunne jongere makkers onderwijzen, of ze worden gezamentlijk in de pelotons school geoefend; die van het tweede jaar Artillerie exerceercn in dien tijd met het geschut. Bovendien ontvangen de Kadets van hel tweede jaar voor alle wapens dan praktisch onderrigt in het landmetenterwijlwanneer bet weder zulks toelaat alle Kadets, bij gedeelten, onderrigt in hel zwemmen krijgen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 58