42 van het daarbij gehouden gedrag en den daarbij ten toon ge- spreiden ijver. De Kapiteinswelke ongaarne den Officier eene aanmerking maken zouden met die Onderofficieren eene gemakkelijker taak hebbenbovendien zou een verkeer van zes maanden in de kazerne den aanstaanden Officier beter met de leefwijs en zeden van den soldaat bekend maken iets dat voor den aanvoerder van 't grootste belang is. Dit voorstel zou echter aanvankelijk met de billijkheid strijden de Regecring heeft zich verbondende Kadels aan 't eind van hun vierjarigen cursus tot Officier te benoemenop de tegenwoordige Kadets zou dus deze maatregel niet toegepast kunnen wordenen om dien in te voerenzouden eerst nieuwe in de toekomst werkende bepalingen gemaakt moeten worden. Nog anderen stellen voor den cursus voor de Kadels der Infanterie en Kavallcrie op drie jaren terug te brengen; hen daarna gedurende een jaar als Kadet-ondcrofficier naar de Regimenten te zendenen ze eindelijk op voordragt der Korps-kommandanten, zonder nader examen, lol Officier aan te stellen. Om hiermede tevens een heilzamen prikkel tot voortzetting der studiën gepaard te doen gaanzouden zij na een vierjarig Officierschap het examen moeten afleggendat nu aan 'tcind van het vierde studie-jaar wordt afgenomen, en lot welks aanleering zij door hunne vroegere opleiding genoegzame middelen zouden hebben; zoo lang hieraan niet voldaan was, zouden zij geen aanspraak op den lcn Luitenants- rang bezitten; maar ook, zoodra zij hieraan voldaan hadden, zouden ze eene traktements-verhooging van f 100 verwerven, welke buitendien, vooral voor den Infanterie-Luitenantzoo wensclielijk is. We mogen ons in het onderzoek van het doeltreffende dezer voorstellen niet verdiepenen laten dit volgaarne aan meer bevoegde beoordeelaars over; maar zeker was het wensclielijk dat er deze of gene maatregel geno men werdom den Officier een prikkel tot voortzetting zijner studiën', tot uitbreiding zijner wetenschappelijke en praktische kennis te geven. Velen komen met een goeden grondslag bij hun Korpsdoch verwaarloozen spoedig wal zij geleerd

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 70