65 Genieuitgegeven worden reeds de eerste drukten bedrage van 800 exemplarenuitverkocht is dat van de Handleiding mor de Nederl. Taal- en Letterkunde door G. Kuijper Hz. de tweede druk nagenoeg is uitgeputja zelfs dat van de Be ginselen der Stelkunst door J. Badon Giiijben reeds bijna SOOO exemplaren verbruikt zijn. Het verdient dan ook opmerking, boe veel invloed het Militair Onderwijs in 't algemeen reeds sedert cene reeks van jaren op het ontslaan van goede leerboeken heeft uitgeoefend. Hoe veel degelijke wiskundige werkenom van andere niet te gewagenhadden we niet reeds aan de pen van eenen de Geeder en van eenen Schmidt te danken die voor hel meerendeel bepaaldelijk voor 't krijgskundig onder wijs geschreven werden? Hoe veel goede wiskundige werken kwamen later niet uit den boezem van het leger zelf voort En op dit alles is en wordt voortdurend de kroon gezet door den aaneengeschakclden leercursus voor de Akademie, welke alle den krijgsman nuttige vakken behandelt. «Nu ja," zegt misschien de slecht ingelichte dat is voor den krijgsman heel mooi maar wie zich niet bepaaldelijk in de krijgskunde verdiepen wil heeft daar niets aan." We kunnen deze arm zalige tegenwerping waarbij men op eene erbarmelijke wijs vfergeet, dat zekere wetenschappen hij iedere opleiding even zeer vereischt worden niet beter logenstraffen dan door de reeks van leerboekenhij de Akademie vervaardigd en door haar uitgegeven, op te noemen. Zie hier hun naamlijst, met aanwijzing van het nummer van den laatsten druk. I. LETTERKUNDIGE LEERCURSUS. Handleiding tot de beoefening der Nederl. taal- en letterkundedoor G. KorjpF.n IIz., 2de drulr. Lcilfaden zuni Unterricht in der Deut- schen Sprache und Literal orvon H. Wm io:rtHVn lste druk. Manuel de iangue el de littératnrc Francaisespar- J. P. Brand Escha-dzier 1ste druk. The Rudiments of English Grammar and a sketch of English literature, by S. Fahhcoiiiob Sanderslste druk. Handleiding tot de kennis der Maleiscbe taal en letterkunde, door Dr. J. J. ue HoLr.ANUF.ir, lste druk. Handleiding lot do kermis tier Javaanschc taal en letter kunde, door- l)r-. J. J. de Hollander, Isle druk.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 73