52 verlangenzullen daartoe een verzoekschrift aan het Departe ment van Oorlog indienen welk Departement de toelating- van den jongeling tot het examen zal gelasten en na daarover een voldoend berigt ontvangen te hebben den jongeling indien er vacatures zijn lot Kadet zal aanstellen. Dit ver zoekschrift zal moeten aanduiden den naam, den stand of het beroepde woon- en geboorteplaats van vader en moeder, of van voogdenmitsgaders de Godsdienst waarin hunne zonen of pupillen zijn opgevoed, of de geloofsbelijdenis waartoe zij moeten worden opgeleid. Tevens moet het inhouden de aan duiding van het wapenhier te lande of in de Koloniën van het Rijk, waarvoor zij wenschendal de jongeling worde op geleid zullendebijaldien de mededinging tot meer dan één wapen wordt verlangd, in het adres moeten worden bepaald de volgorde der voorkeur aan ieder wapen geschonken. Staat b. v. ill liet adresdat men cene toelating wenscht bij de Kavallerie of Infanterie hier te lande of bij de Genie Koloniën dan wordt hieronder verstaan dat men den jongeling 't liefst bij het wapen der Kavallerie hier te lande geplaatst zag; dat men, hij gebrek aan plaats voor dit na pen cene plaatsing voor de Infanterie hier te lande verzoekten dal indien ook dit niet kan eene plaatsing bij de Genie Koloniën gevraagd wordt. Het staat verder den adressant volkomen vrij hierbij alle wapens in de door hem verkozen volgorde op te noemen, zonder dat dit eeuig nadeel voor hem hebben kan daar toch de uitslag van bet examen over de plaatsing beslist. Het verzoekschrift moet vergezeld gaan van 1°. Eene verklaring van hel bestuur der woonplaats, dat de ouders of voogden van den Aspirant ingezetenen zijn van het Rijk, en wel overeenkomstig Art. 8, 2de Titel van het Rurgerlijk Wetboek, mitsgaders opgave, hoedanig zij ten opzigle van hunne gegoedheid bekend staan. 2°. De geboorte-akte van den Aspiranten 5°. Eene verklaring van eenen geneesheer inhoudende dat de Aspirant een gezond gestel heeften geene ligchaams- gebreken bezitwelke hem voor de dienst ongeschikt maken mitsgaders dat hij gevaccineerd isof de kinderpokken heeft gehad.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1851 | | pagina 80